8. a 9. kolo KS2 - Áčko v sobotu ztratilo vyrovnaný zápas se Sadskou "C"; v neděli cenná výhra nad Nymburkem "B" + reports by Cýra

06.12.2012 11:48

TJ Sokol Čáslav - TJ Sadská "C"  8:10

čtyřhry 0:2, body domácích: Zikmunda Zdeněk 2:2, Vančura Filip 0:4, Cyrus Miroslav 1:2, Lövl Jan 4:0, WO 1:0, body hostů: Počarovský Pavel 2:2, Motl Milan 2:2, Vydra Milan 2:2, Hubáček Jiří 2:1, WO 0:1

Po čtyřech venkovních duelech jsme se po měsíci a půl představili také konečně fanouškům doma! O víkendu nás čekali souboje o klidné příčky v tabulce a my je chtěli zůročit v zisk 6 bodů a katapultovat se směrem nahoru! V 8.kole 1.12.2012 jsme přivítali celek TJ Sadská C. Na sobotu jsem měl tuto sestavu-Jan Lovl, Miroslav Cyrus, Zdeněk Zikmunda a Filip Vančura. Hosté-Milan Vydra, Milan Motl, Pavel Počarovský a Jíří Hubáček. V úvodních čtyrhrách jsem rozeskl naší nejlepší deblovou dvojici mě a Zdendu a vsadil jsem na možnost bodovat v obouch čtyrhrách!:(.
Jenže Cyrus s Vančurou se museli sklonit celkem rychle dvojici Hubáček-Vydra 0-3 a Jenda Lovl se Z.Zikmundou nedokázali přetavit vedeni 2-1 nad Motlem s Počarovským a ani vedení 9-6 v pátém setu a tak smolná prohra 2-3. V tu dobu jsem se modlil aby kluci srovnali stav-jenže se tak nestalo a mé rozhodnutí čtyrher se ukázalo jako velmi chybné a pro průběh utkání zrovna ne ideální!:( Stav 0-2. V úvodních singlech vlétl Zdenda na Počarovského jako tygr a první set vyhrál s nulou, jenže pak střelecká muška odešla 1-3, Filip byl těžce rozebrán Motlem 0-3, můj souboj s Vydrou v ohromném boji dospěl do pátého setu, jenže host byl opět štastnější 2-3 a v tu chvíli hrozivých 0-5! Naštěstí Jeník poráží Hubáčka 3-1 a snaží se tým prvním bodem povzbudit 1-5. Druhou sérii dvouher začíná Filipes s Počarovským-zápas těchto střelců jde do pátého setu a opět vítězí host v koncovce 9-11, já prohraji s Motlem 0-3 a v tu dobu se začíná naše domácí lod težce potápět 1-7!:( Druhý náš bod připíše velmi dobře hrající Honza nad Vydrou 3-2 kdy poprvé v tomto utkání zvítězíme v pětisetovém zápasu. Zet Zet nestačí na Hubáčka 0-3 a hosté navyšují vedení na 2-8! V tu chvíli to vypadalo jako celkem klidné vedení pro hosty k vítězství. Jenže v třetí sérii pohodově ublokuji Počarovského 3-0, Jenda velmi zkušeně uchytá Motla 3-0 a Zdenda velmi dobrou hrou zaskočí Vydru 3-1 a my snižujeme na 5-8 a zápas dramatizujeme. Fíla hraje s Hubáčkem a jde se do pátého setu kde vítězí zkušenější host 2-3 a hosté vedou 5-9. Poslední série dvouher nám dává již malou pravděpodobnost alespon na remízu. Avšak Jeník korunuje svůj perfektní výkon a poráží Počarovského 3-0, Zdenda hraje s Motlem a v nádherném ofenzivním utkání vítězí náš borec 3-1 a stav zápasu 7-9! Filip však má těžký úkol-naráží na bojovného a zkušeného Vydru 0-3 a všechny naděje jsou pryč 7-10!:(. Poté mě Hubáček zápas vyskrečuje a ač jsem si strašně přál abych dostal šanci dovést zápas alespon k remíze, bohužel se tak nestalo a hosté si odvážejí velmi cenné 3 body! Výkony Jenda Lovl-Honza podal v singlech perfektní a soustředěný výkon a nenašel přemožitele 4b. Miroslav Cyrus-od tohoto hráče se čekal větší bodový přísun v tomto utkání, hra špatná nebyla, smolná prohra s Vydrou, a skreč Hubáčka a tak 1b. Zdeněk Zikmunda-Zdendovi nevyšel úvod s Počarovským a Hubáčkem, pak se však rozehrál -zaskočil Vydru a v nádherném zápasu porazil Motla a své si rozhodně splnil 2b. Filip Vančura-Fíla zřejmě čekal od sebe více, ve dvou utkáních šel do pátého setu a nejblíže měl k výhře s Počarovským, jenževždy zvítězil host. Takže si druhou výhru v této soutěži nepřipsal 0b. V utkání jsme nezastihli opět úvod( i mou chybou v obsazení čtyrher), bohužel úvody zápasů jsou naše bolest a snad to protrhneme v neděli s Nymburkem. Ztráta tří bodů v domácím prostředí rozhodně mrzí, ale nutno ocenit bojovnost hráčů i ze stavu 2-8 a z utkání udělat ještě velké drama. Každý zápas je jiný a věřím že ve druhé polovině soutěže si vezmeme ztracené body zpět a zaskočíme Sadskou v domácím prostředí stejně jako oni nás!

TJ Sokol Čáslav - TJ Lokomotiva Nymburk "B"  12:6

čtyřhry 2:0, body domácích: Zikmunda Zdeněk 0:4, Čakovský Milan st. 1:2, Cyrus Miroslav 4:0, Lövl Jan 4:0, WO 1:0, body hostů: Eliška Roman 2:2, Mucha Lubomír 1:3, Kemr Václav 1:2, Šimek Jiří 2:2, WO 0:1

Po sobotním neúspěchu nám v neděli nezbývalo nic jiného než zvítězit a připsat si nutně alespon 3 body za víkend! V Alkoholic aréně jsme 2.12.2012 přivítali TJ Lokomotivu Nymburk B(nikoliv Jaroslavl jak by mohlo někoho napadnout:)). Naše sestava-Jan Lovl, Miroslav Cyrus, Milan Čakovský a Zdeněk Zikmunda. Hosté si přijeli pro body v této zkušené sestavě-Roman Eliška, Václav Kemr, Jiří Šimek a Lubomír Mucha. Úvodní čtyhry nám tentokráte vyšly na jedničku!(Honza by možná řekl že byly dobře napsány:)). Jenda s Mildou přehráli hravě Muchu s Eliškou 3-0 a já se Zdendou také celkem hladce Kemra se Šimkem 3-0 a tak vedení 2-0! Úvodní singly nám také sedly kromě Zdendy který prohrává s hostujícím Eliškou 1-3, vedle Čaky bojuje s Muchou a také s lehkým zraněním, ale jeho bojovnost slaví úspěch 3-1, já narážím na velmi dobře chytajícího Kemra, jenže mé bloky a větší útočná snaha jsou silnější 3-1 a mazaný Jenda vyškolí Šimka hravě 3-0(i když podle věku by to bylo obráceně:)). Dostáváme se pro nás krásného vedení 5-1! Druhé kolo dvouher začíná Milda s Eliškou-velmi tuhý souboj jde do koncovky pátého setu kde vítězí Eliška 8-11 a tak 2-3 a snížení hostů na 5-2. Já se potkávám s Muchou a přes spoustu vepříků od soupeře vítězím dvakrát v koncovce a 3-0, Jenda si poradí s hostujícím Kemrem 3-0 a navyšuje v tu chvíli náš luxusní náskok na 7-2!:) Zdendovi se nedaří a prohrává se Šimkem 1-3 a stav 7-3. Třetí kolo dvouher začínám já s Eliškou a velmi dobře 3-1, dále hraje náš neporažený Jenda a opět po zkušeném výkonu vítězí 3-1, náš Zet Zet hraje s Kemrem-ve velmi pohledném utkání se o vítězi rozhodne v pátém setu a i přes velkou snahu Zdenda smolně prohrává -9 a 2-3 a stav utkání 9-4. Milda hraje se Šimkem-také velmi urputný boj a drama vrcholí v pátém setu, Milda prohrává 6-9 zabojuje na 10-10 ale dva balonky pro soupeře a tak 2-3. Hosté se tak snaží s utkáním ještě něco udělat 9-5 a následuje poslední série dvouher! Náš mazanej Honzík se poprvé v utkání musí dostávat z nepříjemné situace když prohrává 1-2 na sety s Eliškou, srdce bojovníka však v tomto hráči je veliké a Jenda vítězí 3-2 a dává tak domácím punc vítězství desátým bodem v celém utkání!:). Na vedlejším stole nestačí Zdenda na Muchu 1-3 a stav 10-6. Poté hostující Kemr vyskrečuje zápas našemu Mildovi a v posledním utkání vyzvu Šimka a jdu si po velmi dobrém výkonu pro čtvrtý bod 3-0! Konečný stav utkání je 12-6 a my se můžeme radovat z vítězství! Výkony-Jenda Lovl-tento obranář nepoznal v singlech za celý víkend pachut porážky a jeho famozní výkony s kombinací lišácké hry jsou pro náš A tým obrovským přínosem!!! Jasný hráč víkendu-klobouček dolů Jendo!!!:).Výhra s Mildou ve čtyrhře 4,5b. Miroslav Cyrus-v neděli to byl opět ten známý, dobrý stěrač:), trošku v zápasu huboval, protože soupěř přivezl pro tohoto hráče předvánoční Nymburskou zabíjačku, ale nenechal se rozhodit a bojovností lva si došel pro všechny body v singlech a debl se Zdendou 4,5b.Milan Čakovský-byl jsem hrozně rád že Milda nastoupil v tomto utkání. Jelikož má zánět v rameni a dlouho mě nejspíše bude chybět v sestavě se v posledním jeho utkání tohoto roku předvedl velmi slušně-debl s Jeníkem, výhra s Muchou, dvě těsné prohry 2-3 a skreč soupeře 1,5b. Zdeněk Zikmunda-Zdenda neměl svůj den, nebylo mu přáno a vše bylo proti němu. Takové zápasy Zdendo bohužel jsou-tvé zkušenosti však budou ještě potřeba a příště to již půjde! Výhra v neděli rozhodně potěšila-škoda sobotního dne a prohry se Sadskou C. V tabulce jsme tak po 9.kolech na 9.místě s velmi mizivou ztrátou dvou bodů na 6.místo. Podle mých propočtů bychom mohli být po polovině soutěže na 7.místě? Je však zapotřebí  za 14 dní proto potřeba zvítězit v neděli v SK Nové Vsi a v sobotu třeba překvapit TJ Klučov! Pohledem Miroslava Cyruse!

1. TJ Sokol Kutná Hora "C" 9 7 1 1 0 88:74 22
2. FK Kolín "C" 9 7 1 1 0 98:64 22
3. TJ Sokol Kutná Hora "B" 9 7 1 1 0 96:66 22
4. TJ Klučov 9 6 1 2 0 104:58 19
5. TJ Sokol Kostelec nad Černými lesy 9 5 0 4 0 90:72 15
6. TJ Sokol Poděbrady 9 3 2 4 0 84:78 11
7. TJ Sokol Týnec nad Labem 9 3 2 4 0 82:80 11
8. TJ Sadská "C" 9 3 1 5 0 65:97 10