6. kolo OP a 7. kolo OS - Béčko vydřelo vítězství nad Zručí "C" a je v čele OP; Céčko nestačilo doma na Janovice "A"; Déčko podlehlo K. Hoře "D"

12.11.2012 11:00

SKC Zruč n.S.-TENNISLINE "C" - TJ Sokol Čáslav "B"  8:10

čtyřhry 1:1, body domácích: Jandejsek Zdeněk 1:3, Herout Václav 0:4, Semaník Viktor 1:2, Němec Marek 4:0, WO 1:0, body hostů: Kořínek Zdeněk 3:1, Mundil Robert 3:1, Širák Daniel 2:2, Kasal Jan 1:2, WO 0:1

Utkání se sice předehrávalo v čáslavské herně, ale ofiko jsou zručští vedení jako domácí. Zruč v pátek večer dorazila v plné sestavě, tedy i se staronovou posilou Viktorem Semaníkem.

Čtyřhry jsme zvládli napůl. Dan s Robsonem dostali „naboucháno“ od dvojky Herout-Němec, podobnou dardu dostali ovšem i Jandejsek se Semaníkem od dvojky Kóřa-Jasan – stav 1:1.

V prvním kole zahájil vítězně hladkým vítězstvím Kóřa se Zdeňkem Jandejskem, Robson zlomil odpor Vendy Herouta až v pátém setu, Dan si neporadil s Viktorem Semaníkem v pětisetové bitvě a stejně tak Jasánek „padl“ deset v pátém setu s Markem Němcem – stav 3:3.

V druhém kole Kóřa přestřílel Herouta ve čtyřech setech, stejně Robson se Semaníkem, stejným poměrem ovšem podlehl Dan Němcovi a stejně tak Jasánek Jandejskovi – stav 5:5.

Třetí runda přinesla hladké vítězství Kóři na Semaníkem, Robson byl „udolán“ deset v pátém setu Němcem, Dan kontroval taktéž pětisetovým vítězstvím nad Jandejskem a Jasánek zničil nervózního Herout ve čtyřech – stav 8:6.

Poslední kolo singlů přineslo souboj dvou neporažených Kóři a Němce. K překvapení všech (krom Kóři) si čáslavský borec absolutně neporadil s „neférově“ levou rukou hrajícím mladíkem :), bodíky naštěstí zařídili jiní – Robson otočil z 1:2 proti Jandejskovi a Dan vydřel koncovku čtvrtého setu s Vendou Heroutem, takže už nebylo nutno, aby Jasánek šel poměřit síly se Semaníkem – stav 10:8 – win.

Během utkání jsme zaznamenali i velice vtipnou hereckou etudu od Zdendy Jandejska, který v jednom ze zápasů po obdrženém praseti v koncovce odevzdaně lehl na zem a nějak se mu nechtělo vstávat, tak ho Vašek okřikl, ať hraje a neblbne kvůli jednomu praseti, načež Zdenda z pozice ležícího střelce ublíženě prohlásil: „To nebylo obyčejný prase, to bylo VELKÝ ZLÝ PRASE!!“ Následoval výbuch smíchu s asi tříminutovou pauzou, než jsme byli schopni zase začít hrát... :)))

TJ Sokol Čáslav "C" - TJ Sokol Uhlíř. Janovice "A"  4:14

čtyřhry 0:2, body domácích: Zelenka Petr 1:3, Rychetský Pavel 1:3, Šorejs Jaroslav 1:3, Faltýn Karel 1:3, body hostů: Číž Josef 4:0, Švarc Petr 4:0, Vlasák Ota 4:0, Trojan Josef 0:4

Všichni hráči "povinně" porazili hostujícího Trojana, na další body to ovšem nestačilo, přestože zlepšující se Jarda Šorejs trápil Číže a Vlasáka až do pátého setu !!

Ostatní zápasy OP:

TJ Sokol Zbraslavice - TJ Sokol Uhlíř. Janovice "B" -:- (odloženo),

TJ Sokol Uhlíř. Janovice "C" - SKP Olympia Kutná Hora 4:14 (čtyřhry 0:1, body domácích: Král Jiří 2:2, Šamalík Zdeněk 0:4, Váša Jan 2:2, WO 0:5, body hostů: Zajíček Ivan 3:0, Darius Stanislav 2:1, Tomášek František 2:1, Vaněk Jiří 1:2, WO 5:0),

Sokol Chlístovice - TJ Star Tupadly 8:10 (čtyřhry 1:1, body domácích: Franc Lukáš 2:2, Král Miloslav 3:1, Křemenák Josef 0:4, Král Milan 2:2, body hostů: Ronovský Milan 2:2, Vrána Miroslav 4:0, Beneš Petr 2:2, Kunášek Josef 1:3),

TJ Sokol Čáslav "D" - TJ Sokol Kutná Hora "D"  8:10

čtyřhry 0:1, body domácích: Hrčka Milan 3:0, Beran Stanislav 0:3, Beran Tomáš 0:3, Vančura Sebastian 0:1, Čech Jakub 0:2, WO 5:0, body hostů: Líbal Tomáš 3:1, Líbal Václav 3:1, Svoboda David 3:1, WO 0:5

Za Déčko naplno bodoval pouze neustále se lepšící Milan Hrčka, mladíci ani Standa Beran na bod nedosáhli, což je velká škoda, protože kutnohorští nastoupili pouze ve třech hráčích.