4. kolo OP a 5. kolo OS - Béčko nezaváhalo ve Zbraslavicích; Céčko podlehlo Zruči; Déčko nestačilo na Olympii "B"

29.10.2012 10:40

TJ Sokol Zbraslavice - TJ Sokol Čáslav "B"  6:12

čtyřhry 0:2, body domácích: Břečka Josef 0:4, Světlík Milan ml. 1:2, Somberg Petr 2:1, Fuchs Martin 2:2, WO 1:1, body hostů: Širák Daniel 2:2, Mundil Robert 3:1, Kasal Jan 1:2, Kořínek Zdeněk 3:0, WO 1:1

V pátek večer Béčko předehrálo svůj zápas ve Zbraslavicích, kde nás přivítala vytopená herna a co bylo ještě lepší - příjemný bar s točeným pivečkem a ochotnou barmankou. Rádi se budeme vracet :-).

Lehce ovíněni naší domácí slivovičkou a místním Staráčkem jsme se pustili do čtyřher. Dvojka Jasan-Kóřa bez problémů přehrála Milana Světlíka ml. a Petra Somberga, Robson a Dan si zápas stejně jako proti Olympii opět vítězně protáhli do pátého setu, když otočili z 1:2 na sety proti Martinovi Fuchsovi s Pepou Břečkou – stav 0:2.

Singly začaly hladkými výhrami Dana nad Břečkou a Robsona nad Světlíkem, pak Jasánek prohrál v pěti setech se Sombergem a Kóřa po prvním prohraném setu zdolal překvapivě kvalitně hrajícího Martina Fuchse – stav 1:5.

Druhé kolo přineslo „jednoznačnou“ prohru Dana se Světlíkem devět v pátém, Robson po vydařených koncovkách prvních dvou setů skolil dobře hrajícího Somberga, Jasánek s Fuchsem vydřel set, ale na víc to bohužel nestačilo, Kóřa hladce přejel Břečku – stav 3:7.

Třetí runda přinesla nejvíce komplikací. Nervózně hrající Dan prohrál ve třech vyrovnaných koncovkách se Sombergem, přestože v prvním setu vedl 10:6 a ve třetím 10:8, standardně velmi dobře hrající Robson letos snad poprvé dostal ve třech řezech a to od Martina Fuchse, jakoukoliv další výsledkovou zápletku ovšem odvrátil Jasánek, ač se mu nedařilo herně, tvrdě zabojoval s Břečkou a dal mu ve třech, stejně jako Kóřa „ostřelovačovi“ Světlíkovi – stav 5:9.

Vytouženou desítku zařídil Dan s Fuchsem, kterého spláchnul taktéž „jednoznačně“ devět  v pátém setu, jedenáctý punkt zařídil ještě Robson s Břečkou ve čtyřech setech. Poslední dva mače se už nehrály, páč už bylo čtvrt na jedenáct a my se těšili ještě na pivko v Čáslavi.

Každopádně Zbraslavice se trochu překvapivě projevili jako docela kvalitní a hlavně bojovný soupeř, tým posílil o nebezpečného Milana Světlíka ml., který se po pár letech vrací k pinčesu, výkonnostně šel hodně nahoru Martin Fuchs, velmi dobře hrál i Petr Somberg. Pepa Břečka se opět mírně zlepšil, ale OP je pro něj stále tvrdý oříšek. Pokud budou v podobných výkonech pokračovat i proti týmům ze středu a ze spodních pater tabulky, tak role otloukánka OP bude pro Zbraslavice minulostí.

TJ Sokol Čáslav "C" - Sokol Chlístovice  7:11

čtyřhry 1:1, body domácích: Faltýn Karel 2:2, Rychetský Pavel 1:3, Šorejs Jaroslav 1:3, Hrobař Jaroslav 2:2, body hostů: Král Miloslav 4:0, Franc Lukáš 2:2, Král Milan 4:0, Křemenák Josef 0:4

Výsledek asi odpovídá papírovým předpokladům, každopádně velká gratulace Jardovi Šorejsovi za první bodík v OP!!!!

Ostatní výsledky:

KP Olympia Kutná Hora - TJ Sokol Uhlíř. Janovice "B" 10:8 (čtyřhry 1:1, body domácích: Pekárek Pavel 1:2, Darius Stanislav 2:2, Zajíček Ivan 4:0, Tichý Ivo 2:2, WO 0:1, body hostů: Šafránek Martin 3:1, Švarc Ondřej 2:1, Pícha Pavel 0:4, Šimek Jan 1:3, WO 1:0),

TJ Sokol Uhlíř. Janovice "C" - TJ Sokol Uhlíř. Janovice "A" 7:11 (čtyřhry 1:1, body domácích: Čtveráček Martin 2:2, Váša Jan 1:3, Král Jiří 2:2, Šamalík Zdeněk 1:3, body hostů: Číž Josef 4:0, Švarc Petr 4:0, Vlasák Ota 2:2, Trojan Josef 0:4),

SKC Zruč n.S.-TENNISLINE "C" - TJ Star Tupadly 9:9 (čtyřhry 1:1, body domácích: Jandejsek Zdeněk 2:2, Herout Václav 2:2, Semaník Viktor 1:3, Němec Marek 3:1, body hostů: Vrána Miroslav 2:2, Ronovský Milan 3:1, Kunášek Josef 1:3, Beneš Petr 2:2)

TJ Sokol Čáslav "D" - SKP Olympia Kutná Hora "B"  3:15

čtyřhry 0:2, body domácích: Hrčka Milan 2:2, Neužil Jaroslav 1:3, Vančura Sebastian 0:4, Židek Lukáš 0:4, body hostů: Vaněk Jiří 1:0, Havlíček Petr 4:0, Chyba Jaroslav 3:1, Gregor Pavel 2:2, Šimek Libor 3:0

Gratulace Milanovi Hrčkovi k prvnímu dvoubodovému zápasu v kariéře a Lukášovi k prvnímu letošnímu setíku! :)