3. kolo OP a 4. kolo OS - Béčko zdolalo ve šlágru kola Olympii KH "A"; Céčko nehrálo; Déčko těsně podlehlo KH "E"

22.10.2012 11:27

TJ Sokol Čáslav "B" - SKP Olympia Kutná Hora  12:6

čtyřhry 1:1, body domácích: Kořínek Zdeněk 3:1, Širák Daniel 3:1, Mundil Robert 2:2, Čakovský Milan st. 3:1, body hostů: Tichý Ivo 3:1, Zajíček Ivan 2:2, Darius Stanislav 0:4, Havel Miroslav 0:4

Třetí kolo přineslo pikantní duel s Olympií, která nám před sezónou přetáhla tři hráče - Ivoše Tichého, Standu Dariuse a Fandu Tomáška. K zápasu sice nastoupili pouze první dva z této trojky, ale Fandu nahradil další exčáslavák Míra Havel, který se po delší době vrací? k plácání.

Čtyřhry dopadly 1:1, když nerozehřátá dvojice Čaky-Kóřa podlehla drnařům Zajíčkovi a Dariusovi. Skvělý zápas naopak odehrála dvojice Dan-Robson, která v pětisetové bitvě zdolala dvojku Tichý-Havel.

Hned první singly naznačily čáslavské ambice na vítězství. Kóřa v pěti setech překvapivě „přepral“ Tichoše a stejně úspěšně si vedl i Dan v souboji se Zajíčkem. Čtyři sety na vítězství potřeboval Robson proti Radiusovi a stejně tak Čaky proti mladému Havlíkovi – stav 5:1!

Poté sice Dan hladce podlehl Ivošovi a Robert v koncovce čtvrtého setu Zajíčkovi, ale Čaky hned „zmastil“ Radiuse a Kóřa s přispěním všech svatých otočil 6:10 v pátém setu s Havlíkem – stav 7:3

V další rundě se Robert statečně domáhal pátého setu proti hostující hvězdě Ticháčkovi, ale bohužel v koncovce čtvrtého setu opět neuspěl, Čaky až překvapivě hladce „zametl“ se Zajíčkem, stejně jako Kóřa s „(ne)klovajícím“ Radiusem a Dan si nechal sebrat pouze setík od Míry Havla – stav 10:4! Odchod na párek :).

V posledním kole singlů šlo již jen o úpravu konečného skóre. Čaky proti Ticháčkovi přes skvěle rozehrané začátky prvního a čtvrtého setu nedokázal vedení dotáhnout a podlehl ve čtvrtém setu deset, Kóřa se Zajíčkem v tuhé topspinové bitvě prohrál první dva sety vždy -11, pak sice setík „urval“, ale na zkušeného rutinéra si už poté nepřišel, Dan v drkací show přetlačil Radiuse devět v pátém a Robert si poradil ve čtyřech setech s Havlíkem – stav 12:6.

Ostatní zápasy OP:

TJ Sokol Uhlíř. Janovice "B" - TJ Sokol Čáslav "C" -:- (odloženo), Sokol Chlístovice - SKC Zruč n.S.-TENNISLINE "C" 10:8 (čtyřhry 1:1, body domácích: Franc Lukáš 3:1, Křemenák Josef 0:3, Král Milan 2:2, Král Miloslav 4:0, Sojka Tomáš 0:1, body hostů: Němec Marek 1:3, Herout Václav 1:3, Jandejsek Zdeněk 3:1, Semaník Viktor 2:2), TJ Star Tupadly - TJ Sokol Uhlíř. Janovice "C" 16:2 (čtyřhry 2:0, body domácích: Ronovský Milan 4:0, Kotrba Jaroslav 3:1, Beneš Petr 3:1, Vrána Miroslav 4:0, body hostů: Váša Jan 0:4, Čtveráček Martin 2:2, Král Jiří 0:4, Šamalík Zdeněk 0:4), TJ Sokol Uhlíř. Janovice "A" - TJ Sokol Zbraslavice 14:4 (čtyřhry 2:0, body domácích: Trojan Josef 1:3, Vlasák Ota 3:1, Švarc Petr 4:0, Číž Josef 4:0, body hostů: Světlík Milan ml. 1:3, Fuchs Josef 2:2, Světlík Milan st. 1:3, Samek Vladimír 0:4),

TJ Sokol Kutná Hora "E" - TJ Sokol Čáslav "D"  11:7

čtyřhry 2:0, body domácích: Kvíz Martin 4:0, Líska Filip 1:3, Veverka Filip 2:2, Klimpera Dominik 2:2, body hostů: Beran Stanislav 3:1, Beran Tomáš 3:1, Vančura Sebastian 1:3, Čech Jakub 0:4

Velká gratulace Tomovi a Sébovi k prvním bodům v Okresní soutěži !!!