2. semifinále play-off Okresního přeboru - Béčko nezaváhalo a jde do finále !!!

17.04.2011 07:30

Sokol Čáslav "B" - Sokol Uhlířské Janovice "A"  9:4

čtyřhry 2:0, body domácích: Zikmunda Zdeněk 3:0, Kořínek Zdeněk 0:2, Vančura Filip 1:2, Cyrus Miroslav 3:0, body hostů: Číž Josef 1:2, Žoha Michal 2:1, Švarc Petr, Ing. 1:2, Čtveráček Martin 0:2

Odveta semifinále pro nás začala velmi dobře, když jsme dokázali vyhrát obě dvě čtyřhry v pěti setech. Navrch Zdenda Z. přidal hladce bodík s Pepou Čížem - stav 3:0. Pak se mašina trochu zadrhla, když Kóřa dostal od Žohyna lehce 0:3 a Filip nevyužil tři mečboly v pátém setu s Petrem Švarcem - 3:2. Poté Cýra s přehledem zdolal Martina Čtveráčka a to samé se ale bohužel povedlo i Čížovi, který zdolal tragicky hrajícího Kóřu - 4:3. V dalším zápase i přes veškerou snahu nezískal Filip více než set s Michalem Žohou, hosté vyrovnali na 4:4 a v tu chvíli to vypadalo, že se zápas dost výrazně protáhne. Pak ovšem přišla čáslavská smršť. Cyrda po boji zdolal Petra Švarce ve čtyřech setech a Zdenda Z. Čtveráčka ve třech setech - 6:4. Poté Filip promarnil asi 5 mečbolů s Pepou Čížem a začínal být z toho dost zoufalý, takže když se chystal servisem proměnit ten asi šestý, tak zasedla rada starších ve složení Beňuš, Sosnovec a při timu Filipovi vymysleli nejen servis, ale i celou výměnu na tři údery dopředu. Taktika byla evidentně vymyšlena velmi dobře, protože Pepa zkazil hned příjem, takže výhra 3:1 a stav 7:4. Pak přišlo na řadu opět shakespearovské drama ve formě zápasu Cyrus-Žoha. Tihle dva si nedarují jediný balón a jsou tak vyrovnaní, že by jejich zápasy mohly začínat rovnou za stavu 9:9 v pátém setu a ušetřilo by se asi 50 minut času :) To bychom se ovšem ochudili o spoustu skvělých výměn. Cýra začal zostra a vedl už 2:0 na sety, pak ovšem trochu ubral a Michal snížil, ovšem ve čtvrtém setu vedl Cyrda 5:0 a vypadalo to nadějně. Ale jak už to tak bývá, možná trocha uspokojení, možná těch 10 kňourů od Michala, prostě najednou bylo 2:2. Pátý set začal opět nějakými čuníky ve prospěch hosta a snad poprvé v životě jsem viděl jak letěla pálka z Cyrdovi ruky :) Náš Miruna se ovšem ze všech příkoří ZAVČASU oklepal a po skvělém závěru zdolal Žohyna o tu jednu pověstnou kuličku - stav 8:4. Pak s přehledem Zdenda Z. pobouchal Petra Švarce bez ztráty květinky a mohlo se začít slavit. Naše oslavy byly ovšem velice skromné, všichni víme, že to hlavní přijde za týden, resp. za čtrnáct dní v zápasech s nenáviděným rivalem z Kutné Hory :)