2. a 3. finále OP - Čáslav "B" po ohromném boji získalo titul okresního přeborníka !!!!!!!!!

23.04.2012 10:56

Finále OP, 2. utkání:
Sokol Čáslav "B" - SKC Zruč n.S.-TENNISLINE "C"  10:7

čtyřhry 0:2, body domácích: Cyrus Miroslav 3:1, Kořínek Zdeněk 2:2, Zikmunda Zdeněk 2:1, Lövl Jan 3:1, body hostů: Kučera Lukáš 3:1, Jandejsek Pavel 2:2, Jandejsek Zdeněk 0:4, Herout Václav 0:3

Po nemastném neslaném výkonu v prvním finále ve Zruči jsme ani finálovou odvetu nezačali nějak extra dobře. Dvojice Lövl/Zikmunda nestačila na suverénní duo Jandejsek P./Kučera a podlehla 0:3. Povinný bod po čtyřhrách měla uhrát dvojice Kóřa/Cýra proti Němcovi s Heroutem. Slabý výkon Kóřy "strhnul" bohužel i Cýru, takže po třech prohraných koncovkách prohra 1:3 a vypadalo to s námi velice bledě. Navíc hned v prvním dohraném singlu Pavel Jandejsek nedal šanci Kóřovi. Zpět do zápasu nás dostal skvěle hrající Cýra, který svým bezchybným rychlostěračem jako první (a jako jediný!!!) ve finálové sérii pokořil Lukáše Kučeru relativně hladce 3:0, ale byl to boj o každý balón. Pak přišly dvě jasná vítězství, když Jenda posekal Vaška Herouta 3:1 na sety a bez ztráty setu zvítězil ZetZet nad Zdeňkem Jandejskem a oplatil mu tak nešťastnou prohru z prvního finále. Stav 3:3. V dalším zápase Kóřa sebral hned první setík Lukášovi Kučerovi, který byl nejspíš stále ještě otřesen po porážce s Cýrou, bohužel postupně otěže zápasu přebíral Kučis, který vyhrál hladce druhý set, pak těsně třetí set a ve čtvrtém se dokázal vyhrabat z deficitu 1:6 a 7:9 a Kóřu dorazil 3:1 na sety. ZetZet v zápase s Pavlem Jandejskem ukázal, že stále ještě nepatří do starého železa :) a Pavla svými bezchybnými bekhendovými zámazy rozebral až na šroubky hladce 3:0. "Povinné" body pobrali vzápětí i Lövlis se Zdendou Jandejskem a Cýra s Vaškem Heroutem, i když Vašek Cýru docela trápil a sebral mu dokonce i set. Stav 6:4. Třetí runda začala smolnou prohrou ZetZeta s Kučisem, když Zdenda vedl v prvním setu 10:6 a v druhém 10:8, ale ani jeden set nedokázal dotáhnout, čehož zručský mladík využil a zvítězil ve třech setech. A teď teprve přicházela na řadu ty pravá pinčesová dramata. Jenda fantastickou obranou pochytal spinující kobru Pavla Jandejska a "jednoznačně" ho přejel 9 v pátém setu :). Cýra si i přes ztrátu setu poradil jinak hladce se Zdeňkem Jandejskem. V dalším zásadním zápase proti sobě nastoupili Kóřa a Vašek Herout. Vašek byl posilněn vědomím, že zvítězil v důležitém prvním finálovém zápase a i tentokrát využíval Kóřových nepřesností a dostal se do vedení 2:1. Domácí borec ovšem za ohromné podpory publika utkání otočil a v rozhodujícím pátém setu zvítězil nejtěsnějším možným rozdílem. Poté ještě Jenda byl lehce přejet Kučisem 3:0, ale to už nebylo podstatné, protože Kóřa splnil svou povinnost a po dalším dramatu porazil Zdeňka Jandejska o pár balónků v pátém setu. Utkání Cyrus-Jandejsek P. se za stavu 2:1 pro našeho kapitána nedohrávalo, bod byl připsán hostům. V záloze bylo ještě utkání ZetZeta s Vaškem Heroutem. Stav 10:6 a tedy vyrovnání finálové série !!!!

Finále OP, 3. utkání:
Sokol Čáslav "B" - SKC Zruč n.S.-TENNISLINE "C"  9:7

čtyřhry 0:1, body domácích: Lövl Jan 2:2, Zikmunda Zdeněk 2:2, Kořínek Zdeněk 2:2, Cyrus Miroslav 3:0, body hostů: Kučera Lukáš 3:1, Jandejsek Zdeněk 0:4, Jandejsek Pavel 3:0, Herout Václav 0:4

O hodinu později, poté co se všichni doběhli někam nadlábnout, začínalo rozhodující utkání finálové série, sedmý zápas play-off :). V tomto duelu se hraje již jen jedna čtyřhra. Za hosty nastoupili samozřejmě Pavel Jandejsek s Lukášem Kučerou, za nás jsme nominovali "blokaře" Cýru a "smečaře" Zetzeta, "nahravač" Kóřa a "univerzál" Lövlis zůstali fandit na lavičce :))  V dramatickém utkání plném nádherných výměn oceněných potleskem obou početných fanouškovských táborů byli bohužel úspěšnější hosté, kteří zvítězili 8 v pátém setu. Hlavy jsme nevěšeli, protože jsme tušili, že někdo z našich "sejme" někoho z jejich :).  Levlis bohužel neúspěšně bojoval s Kučisem a po třech těsných koncovkách prohrál 0:3. ZetZet opět v pohodě se Zdeňkem Jandejskem 3:0. Kóřa opět nestačí na Pavla Jandejska hladce 0:3. Stav 1:3. Poté ovšem Cýra přejíždí Vaška Herouta a Lövlis Zdendu Jandejska. Stav 3:3. ZetZet trápil Pavla Jandejska, ale ten hrál odpoledne o třídu lépe, prohra 1:3. Kóřa v další "klíčovce" poráží opět v pátém setu nešťastného Vaška Herouta. Stav 4:4. Vrchol finále přišel v utkání Cýry s Kučisem, kdy náš kapitán v prvním setu zneuctil Lukáše na jednom bodu a v dalších vyhrál těsně na devíti - výhra 3:0 a jsme konečně ve vedení. Nevydrželo však dlouho, protože Jenda hladce prohrál s Pavlem Jandejskem 0:3. ZetZet si ovšem pohrál s Vaškem Heroutem taktéž 3:0. Stav 6:5. Kóřa bez šance s Kučisem 0:3. Stav 6:6. Cýra lehce nad Z. Jandejskem 3:0, stejně tak Lövlis s Vaškem Heroutem. Stav 8:6. Zdenda Zikmunda prohrál lehce s Kučisem 0:3. Stav 8:7. K vítězství schází pouhý jediný bod. To je drama, kurňa. Souběžně hrají Kóřa se Zdendou Jandejskem a Cýra s Pavlem Jandejskem. Kóřa začal skvěle vedl 2:0 na sety a pak stav 10:10. Bohužel nezadařilo se a za chvíli je stav v nervozním duelu 2:2 na sety. Pátý set začíná naprosto tragicky pro Kóřu, stav 1:5, spoluhráči i diváci omdlívají, protože Cýra ve stejnou chvíli prohrává 1:0 na sety a 10:7. Nějaká vyšší síla ovšem toho dne vládla nad domácími, Kóřa zavírá oči a s přispěním všech bohů všech náboženství vymetá rohy Jandejskovy strany stolu, otáčí set a to i za pomoci třech nechytatelných prasátek. 11:6, 3:2, 9:7!!!!!!! Je to doma, sokolovna se bortí v základech, fanoušci řvou nadšením, v dáli nad Cýrou se sklání pracovníci rychlé záchranné služby..prej infarkt nebo co... :)))))))))))))) Mistříííííí !!!!!!!! Sokol Čáslav "B" olééééé o leo leo lééééé :))))))))))))))

Díky všem za podporu.

Vaši okresní šampioni :)

O finálových zápasech si můžete počíst i na portále svoboda.info

A mocně fandil do pozdních nočních hodin místního času i Filip z Nového Zélandu...