10. kolo OP a OS - Béčko potvrdilo roli favorita se Zbraslavicemi "A" (+report by Cýra); Céčko opět nesplnilo roli štiky soutěže a prohrálo v Chlístovicích; Déčko prohrálo se Zbraslavicemi "B"

19.12.2011 09:34

Sokol Čáslav "B" - Sokol Zbraslavice  15:3

čtyřhry 2:0, body domácích: Vančura Filip 3:0, Zelenka Petr 1:3, Kasal Jan 4:0, Cyrus Miroslav 4:0, WO 1:0, body hostů: Fuchs Martin 1:3, Světlík Milan 1:2, Břečka Josef 0:4, Fuchs Josef 1:3, WO 0:1

V páteční večerní předehrávce 16.12.2011 jsme přivítali poslední celek tabulky Sokol Zbraslavice. Již před zápasem jsem měl velké problémy se sestavou ale nakonec jsme nastoupili přeci jen ve čtyrech :). Za domácí Míra Cyrus, Filip Vančura, Jan Kasal a Petr Zelenka-chyběli Jenda Lövl, Zdenda Kořínek (oba podnikový večírek), zvláště u Zdendy asi hodně vydařený:) a Zdenda Zikmunda. Hosté přijeli momentálně asi s tím nejlepším a navíc ve velmi přátelské náladě, jak je u nich zvykem! Nejprve než započalo utkání, tak proběhl přípitek skleničkou bílého vína, které přivezl velmi agilní Josef Břečka. Tak nyní už k zápasu-pohodová čtyrhra pro dvojici Cyrus-Vančura, druhá čtyhra už byla velmi zajímává a dosti vyhecováná Kasal-Zelenka však svojí úlohu zvládají 3:1 na sety a svoji bojovností upravují na 2-0 pro domácí. V první dvouhře nastupuje náš mladík Filip s Martinem Fuchsem a překvapivě se dostává až do páteho setu, protože Martin hraje velmi odvážně-koncovku však zvládá náš mladík 11-9 a upravuje na 3-0. Petr Zelenka hraje s Milanem Světlíkem a přes svoji bojovnost podléhá 0-3. Dále nastupuje náš navrátilec Jan Kasal(Jasánek) a poráží Pepu Břečku 3-0. K první dvouhře nastupuji konečně i já a porážím Josefa Fuchse 3-1, kdy Pepa dva sety velmi kouše. Stav 5-1 pro domácí borce. Petr hraje s Martinem Fuchsem a tento zápas svoji dramatičností baví ostatní spoluhráče! Petr měl snad 5 mečbolů a zasloužil by si za svoji buldočí zarputilost zvítězit, jenže vítězí soupeř i s trochou štěstí v pátém setu 12, stav 5-2. Jasan poráží v klidu Světlíka a já roztřílím Pepču Břečku 3-0-stav 7-2. Pak nastupuje náš Fíla proti Josefu Fuchsovi a opět neskutečné drama pro diváky, domácí hráč se docela trápí-možná více než sám čekal- Filip odvrátil neskutečně 5 mečbolů a v koncovce pátého setu vítězí 10 a upravuje na 8-2! Jasan předvádí velmi dobrý výkon a poráží Martina Fuchse 3-1, já porážím s přehledem Světlíka 3-0, Fíla konečně bez problému s Pepou Břečkou také 3-0 a Zelí přes vítězství v prvním setu podléhá Josefu Fuchsovi 1-3 a tak se skore vyšplhá na 11-3 pro domácí! Poslední série dvouher já porážím M artina Fuchse 3-0, Milan Světlík vyskrečuje našemu Fílovi, Zelí se dočká zaslouženě hrdinského vítězství nad Pepou Břečkou 3-0!, kdy hostující hráč nemá svůj den. Poslední zápas patří Jasanovi proti nejlepšímu hráči hostí Josefu Fuchsovi a opět se jde až do pátého setu kde urve náš Jasi vítězství v koncovce 9 a tak domácí hráči můžou slavit vítězství 15-3! Zápas to byl i díky hostujícímu celku velmi přátelský. Soupeř nedal svoji kůži rozhodně lacino, zvláště Josef Fuchs bojoval jako lev. Na domácí straně trošku chyběla motivace našemu mladíčkovi Filipovi, dále však musím pochválit našeho navrátilce Jasana, který dřel jak mohl a udělal 4 body a svým návratem všechny potěšil. Absolutorium zaslouží Petr Zelenka-zaslouženě vydřel svůj první bod v okresním přeboru a tímto mu ještě jednou gratuluji. Na další zápas se budeme těšit až v roce 2012, tak všem přeji krásné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku.

S pozdravem  Miroslav Cyrus.

Sokol Chlístovice - Sokol Čáslav "C"  11:7

čtyřhry 2:0, body domácích: Křemenák Josef 1:3, Král Miloslav 4:0, Franc Lukáš 2:2, Král Milan 2:2, body hostů: Tomášek František 1:3, Širák Daniel 3:1, Faltýn Karel 0:4, Mundil Robert 3:1

Sokol Zbraslavice "B" - Sokol Čáslav "D"  12:6

čtyřhry 1:1, body domácích: Somberg Petr 4:0, Malina Jaroslav 4:0, Břečka Martin 2:2, Samek Vladimír 1:3, body hostů: Šorejs Jaroslav 2:2, Neužil Jaroslav 2:2, Čech Jakub 1:3, Kavuljak Karel 0:4