1. kolo OP - Úřadující mistr Čáslav "B" obral Janovice "A"; Céčko získalo cenný bodík s janovickým Céčkem

01.10.2012 09:53

TJ Sokol Uhlíř. Janovice "A" - TJ Sokol Čáslav "B"  6:12

čtyřhry 0:1, body domácích: Vlasák Ota 1:3, Číž Josef 2:2, Švarc Petr 3:1, WO 0:5, body hostů: Kořínek Zdeněk 2:1, Kasal Jan 0:3, Mundil Robert 2:1, Čakovský Milan st. 2:1, WO 5:0

Soupeř nám usnadnil situaci tím, že nenastoupil kompletní, chyběl Michalička. Přesto si myslím, že kdyby místní "Rambousek" nastoupil, tak by to na třech bodech pro Čáslav nic nezměnilo, maximálně by mírně zkorigoval janovickou prohru.

K jediné čtyřhře nastoupili Jasan s Čakýnem proti Čížovi se Švarcem a rozhodně neměli jednoduchou úlohu, prohrávali již 1:2 na sety, poté ovšem výrazně zlepšeným výkonem lehce uhráli poslední dva sety. Stav 0:2.

Kóřa si poté po malém zaváhání v prvním setu lehce poradil s Otou Vlasákem, Robson sice statečně vzdoroval zkušenému Petru Švarcovi až do koncovky pátého setu, bohužel soupeř byl o kuličku úspěšnější, nevyspalý Jasánek rozhozený celotýdenní nočkou neměl šanci proti rychlé hře Pepy Číže a Čaky vybodoval číňana WO - stav 2:4. V další sérii Kóřa v dramatickém a emotivním zápase porazil Pepu Číže v pětisetové bitvě, Jasánek dlouho trápil Švarce, ale nakonec podlehl v koncovce čtvrtého setu, Robson porazil číňana WO a Čaky se překvapivě dlouho trápil s Otou Vlasákem, nakonec však zkušeně v pátém setu nedal soupeři "čuchnout" - stav 3:7. Třetí série zápasů začala dost nešťastnou prohrou Kóři s Petrem Švarcem, Kóřa vedl již 2:0 na sety a 5:1 a pak 2:1 na sety a 9:4 a ani toto mu nestačilo, aby zápas dotáhl a zasloužený trest nakonec bohužel opravdu přišel. Jasánek potom vyprovodil na párek číňana WO a Robson celkem s přehledem "kousnul" Vlasáka, mírný šok přišel v zápase Pepy Číže s Čakym, kdy naše letošní akvizice a zároveň lídr týmu utrpěl poměrně hladkou porážku od domácího borce - stav 5:9. Vítězný desátý bod získal Kóřa proti janovičákovi čínského původu WO, Jasánek prohrál s Otou Vlasákem a zbylé dva zápasy vyhráli naši borci "jednoznačně" devět v pátém a to Robson proti Čížovi a stejně tak Čaky proti Švarcovi.

TJ Sokol Čáslav "C" - TJ Sokol Uhlíř. Janovice "C"  9:9

čtyřhry 2:0, body domácích: Faltýn Karel 3:1, Rychetský Pavel 0:2, Šorejs Jaroslav 0:4, Hrobař Jaroslav 3:1, Havel Václav 1:1, body hostů: Váša Jan 2:2, Čtveráček Martin 3:1, Makal František 2:2, Král Jiří 2:2

Bodíky pro domácí zařídili zejména dva plejeři a to nestárnoucí Kája Faltýn a "ztracený syn" Jarda Hrobař, pro kterého to byla premiéra po nějakých cca 5 letech.

Ostatní zápasy OP:

TJ Sokol Uhlíř. Janovice "B" - SKC Zruč n.S.-TENNISLINE "C" 9:9 (čtyřhry 0:1, body domácích: Švarc Ondřej 2:1, Šimek Jan 1:2, Šimková Aneta 0:3, Šafránek Martin 1:2, WO 5:0, body hostů: Němec Marek 3:1, Herout Václav 3:1, Jandejsek Zdeněk 2:2, WO 0:5),

Sokol Chlístovice - TJ Sokol Zbraslavice 10:8,

TJ Star Tupadly - SKP Olympia Kutná Hora 6:12 (čtyřhry 0:2, body domácích: Ronovský Milan 2:2, Beneš Petr 0:4, Kunášek Josef 0:3, Vrána Miroslav 4:0, WO 0:1, body hostů: Zajíček Ivan 3:1, Darius Stanislav 3:1, Tomášek František 2:2, Vaněk Jiří 1:2, WO 1:0),